Ma 2024. 11. 23., Kelemen, Klementina napja van |
Utazz el! Éld át! Írd meg!EXPLORERS WANTED! Keressük a világ legbátrabb utazóit, legvadabb fotóit / videóit, legvagányabb bloggereit. Jelentkezni az info@explorergroup.hu e-mail címen lehet. A felfedezők köztünk vannak! |
Fight ClubKövetkezzen egy kis tematikus anyag Madagaszkárról:
Az élet Madagaszkáron is egy véget nem érő harc mindenkinek. Csakhogy ez a harc itt-ott azért különbözik ám egymástól. Nézzünk hát néhány jellegzetes példát:
1. Morengy
Tradícionális malagaszi (madagaszkári) box-szerű harcművészet. Minden ütés-típus megengedett megkötések nélkül. Lényegében minden ütés a test valamely létfontosságú részét célozza. Mivel nem ritka, hogy az egyik küzdő fél a „viadal” során meghal, külön törvény vonatkozik a gyakori harcokra.
2. Capoeira Madagascariensis
Eredetileg a 16. századi brazil harcművészeti játék, melyet a rabszolgák alakítottak ki. A játékot a malagaszi gyerekek továbbvitték, és továbbfejlesztették, bár az alapvető szabályok megmaradtak. Az alábbi képeken jól látszik, hogy a zene, a ritmus fontossága megmaradt, az ütemet biztosító síppal a szájában mutatja be a formagyakorlatot a „fighting circle” vezetője.
3. Cselgáncs (pontosabban Street Fight)
A cselgáncs vagy dzsúdó (japánul 柔道, nyugaton jūdō) a 19. század végén született japán küzdősport. Jellemzői a test-test elleni harc, az ellenfél földre dobása, gáncsolása, földön való leszorítása, karjának kifeszítése, illetve az ellenfél fojtása. A malagaszi gyerekek ezt a harcművészetet is előszeretettel űzik. Mivel az összecsapások többsége az utcán, informális keretek közt zajlik, a hagyományos szabályok használata kezd kikopni, helyette az „Egy szabály van, hogy nincs szabály” mentalitás látszik széles körben elterjedni. Az utazás részleteit az indulástól a http://elmentekotthonrol.blog.hu/ oldalon találjátok.
|
Keresés |